Łódzki Game Jam 9 to już dziewiąta edycja corocznej imprezy odbywającej się w Łodzi, wraz z setkami innych tego typu wydarzeń na świecie w ramach międzynarodowej inicjatywy Global Game Jam. Wydarzenie polega na stworzeniu gry w ciągu 48 godzin na temat podany przez organizatorów wraz z rozpoczęciem jamu.
Nadchodząca edycja odbędzie się w dniach 24 - 26 stycznia 2025 w Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1, które jest współorganizatorem wydarzenia.
Łódzki Game Jam odbył się pierwszy raz w 2014 roku na terenie Widzewskiej Manufaktury. Podczas imprezy 30 osób stworzyło przez 2 dni 8 gier.
Wzięcie udziału w Łódzkim Game Jamie to przede wszystkim świetna zabawa w dobrym towarzystwie - ale dla wielu młodych twórców jest to również szansa na podjęcie pierwszych kroków w tworzeniu gier, nauczenie się nowych technologii, sprawdzenie własnych możliwości i poznanie innych osób pasjonujących się tworzeniem gier. Ponadto finałem wydarzenia jest konkurs, a w nim przewidziane nagrody 😉
Przychodząc na game jam dobrze jest mieć odrobinę doświadczenia w jakimkolwiek segmencie projektowania gier. Jeśli umiesz programować, wymyślać historie, projektować rozgrywkę, rysować, tworzyć pixel-art, modelować w 3D, projektować interfejsy, grać na dowolnym instrumencie, komponować muzykę, podkładać głos, tworzyć papierowe wycinanki itp. na pewno będziesz się z nami dobrze bawić 🙂
Tegoroczna edycja odbywa się w Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1!
Game jam to wydarzenie, którego celem jest tworzenie gier komputerowych. Uczestnicy mają 48 godzin, żeby stworzyć grę na zadany temat. Ograniczone ramy czasowe oraz możliwość współpracy z nowymi ludźmi mają na celu wspieranie kreatywnego myślenia, motywowanie Was do pracy i sprawienia, że będziecie w stanie stworzyć naprawdę fajne, eksperymentalne gry.
Można to zrobić, lecz nie trzeba - często zdarza się, że zespoły formują się z ludzi, którzy po raz pierwszy spotkali się na miejscu wydarzenia.
Tak. Chcielibyśmy zapewnić każdej osobie uczestniczącej w ŁGJ odpowiednie miejsce do pracy, dlatego ze względu na ograniczoną przestrzeń przewidujemy limit 50 uczestników.
W game jamie mogą wziąć udział jedynie osoby pełnoletnie.
Nie ma takiego obowiązku - odpoczynek jest wręcz wskazany :) Dla chętnych wydzielona zostanie specjalna przestrzeń, gdzie będzie można odpocząć. Tylko pamiętajcie o zabraniu własnych śpiworow!
Zapewniamy częściowe wyżywienie. Nie krępujcie się z przynoszeniem własnego prowiantu. Na parterze znajduje się kawiarnia oraz w pobliżu wydarzenia jest kilka sklepów.
Nie, żeby uczestniczyć w Łódzkim Game Jamie trzeba pracować na terenie wydarzenia.
Tak. Komputer na którym będziecie pracować musicie przynieść ze sobą. Na miejscu znajdziecie trochę przedłużaczy, ale zachęcamy do zabrania swoich przedłużaczy. Przez noc wszystko będzie pilnowane przez organizatorów i ochronę, lecz pamiętajcie, że jakikolwiek sprzęt pozostawiacie na terenie wydarzenia na własną odpowiedzialność.
Udział w wydarzeniu jest płatny, w cenę biletu wchodzi nocleg. Na terenie wydarzenia będą wyznaczone oddzielne pomieszczenia do spania. Nie zapewniamy śpiworów itp. Dlatego nie krępujcie się jeśli chcecie zabrać jakieś karimaty lub śpiwory
Tak, ale zachęcamy do korzystania z własnego internetu, żeby odciążyć sieć.
Na terenie wydarzenia dostępne będą łazienki i prysznic.
Tak, w pobliżu wydarzenia jest dużo bezpłatnych w weekend miejsc parkingowych oraz parking EC1 od ul. Dowborczyków.
Nie zamierzamy nikogo ograniczać. Uczestnicy mogą korzystać z wybranych przez siebie narzędzi, zgodnie z własnymi upodobaniami oraz doświadczeniem. Jam to impreza polegająca na szybkim prototypowaniu, dlatego dobrze jeśli skorzystacie z programów, w których czujecie się pewnie i które umożliwią Wam wygodę pracy. Pamiętajcie, że musicie mieć licencje na używane przez Was softy.
Tak, jeśli tylko posiadacie prawa do wykorzystywanych materiałów (tekstury, muzyka, pluginy, etc.) lub jeśli są one udostępnione nieodpłatnie na odpowiednich licencjach (np. Creative Commons).
Gry są przesyłane na stronę Global Game Jamu na licencji Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 Creative Commons. Oznacza to, że zespół, który stworzył grę, jest właścicielem oryginalnej zawartości i może z nią zrobić, co mu się podoba, a Global Game Jam zachowuje oryginalną kopię, którą inne osoby mogą pobierać, modyfikować i rozpowszechniać w celach niekomercyjnych.